Napadli na 13-latka, usłyszeli zarzuty za rozbój - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na 13-latka, usłyszeli zarzuty za rozbój

Data publikacji 08.03.2019

Policjanci z Białołęki zatrzymali 32 i 35-latka podejrzanych o rozbój. Do zdarzenia doszło na przystanku autobusowym. Pijani mężczyźni zaczepili 13-latka i grożąc mu pobiciem, zażądali od niego pieniędzy i telefonu komórkowego. Wystraszony chłopiec oddał mężczyznom 10 złotych i telefon. Bartosz A. i Daniel J. zostali doprowadzeni do prokuratury na przesłuchanie. Obaj usłyszeli już zarzuty karne dotyczące rozboju. Decyzją sądu 32-latek został aresztowany na 3 miesiące.

W ubiegłą niedzielę około 16.00 na przystanku autobusowym na terenie Białołęki dwóch mężczyzn zaczepiło 13-latka. Grożąc mu pobiciem zażądali pieniędzy i telefonu komórkowego. Wystraszony 13-latek oddał im telefon warty 700 złotych i 10 złotych. Świadek przestępstwa bardzo szczegółowo opisał mężczyzn.

Komunikat o tym zdarzeniu przekazano drogą radiową do wszystkich podległych patroli. Policjanci zaopiekowali się chłopcem i ruszyli na poszukiwania podejrzewanych o ten rozbój. Odnaleźli ich przy ul. Maciejewskiego. Na widok radiowozu mężczyźni rzucili się do ucieczki. Błyskawicznie zostali zatrzymani.

Policjanciznaleźli przy 32-letnim Bartoszu A. telefon skradziony nastolatkowi i gotówkę w kwocie ponad 70 złotych. Przedmioty te zostały zabezpieczone, a on sam wraz z 35-letnim "wspólnikiem" zatrzymany do wyjaśnienia.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyźni byli pijani. 32-latek "wydmuchał" ponad 2 promile, zaś Daniel J. - ponad 2,60 promila. Po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych, zebraniu materiału dowodowego policjanci doprowadzili zatrzymanych na przesłuchanie do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzut dokonania rozboju na 13-latku. We wtorek mężczyźni stanęli przed sądem, z wnioskiem śledczych i prokuratury o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztowania.

Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec 32-letniego Bartosza A. środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. 35-latek po przesłuchaniu został zwolniony.

Obu podejrzanym może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

ea/po

  • Policjant zakłada kajdanki zatrzymanemu
  • Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę