Areszt za kradzież rozbójniczą - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 25.02.2019

Za przestępstwo rozbójnicze odpowie 28-latek zatrzymany przez grodziskich policjantów. Mężczyzna podczas ucieczki z kradzionymi artykułami ze sklepu, zaatakował interweniującego pracownika ochrony. W obezwładnieniu napastnika pomógł jeden z klientów. Daniel S. usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, która jest zagrożona karą nawet 10 lat więzienia. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci wezwani na interwencję w sprawie kradzieży w jednej z placówek handlowych w mieście zastali na miejscu 3 mężczyzn. Pracownik ochrony i świadek zajścia wskazali ujętego 28-latka, który próbował uciec ze skradzionym ze sklepu alkoholem i torbą podróżną. Mężczyzna miał zaatakować interweniującego pracownika, a przerzucając go przez siebie, doprowadzić do obrażeń jego ciała. Obezwładnienie napastnika było możliwe dzięki pomocy jednego z klientów, który nie był obojętny na bezprawne zachowanie. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali agresywnego mężczyznę i odebrali mu skradziony towar. Pokrzywdzony pracownik ochrony trafił do szpitala.

Po zebraniu materiałów w sprawie Daniel S. usłyszał w prokuraturze zarzut kradzieży rozbójniczej. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i  tymczasowo aresztował 28-latka na 3 miesiące. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

kz/mb