Zaatakował 75-latkę na ulicy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował 75-latkę na ulicy

Data publikacji 22.02.2019

Tymczasowym aresztowaniem zakończyło się śledztwo wobec 19-latka, podejrzanego o rozbój. Mężczyzna został odnaleziony i zatrzymany przez grodziskich policjantów tuż po dokonaniu przestępstwa, w którym ucierpiała starsza kobieta. Andrzej C. najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami. Popełniony przez niego czyn zagrożony jest karą nawet 12 lat więzienia.

Przed 17.00 grodziscy policjanci odebrali zgłoszenie napaści na starszą kobietę na ulicy i kradzież jej torebki. Natychmiast na miejsce przybyli funkcjonariusze z wydziału patrolowo-interwencyjnego. Z pokrzywdzoną kobietą ustalili, że chwilę wcześniej została zaatakowana przez nieznaną jej osobę. Napastnik bił ją po głowie, po czym zabrał jej torebkę z dokumentami, telefonem i pieniędzmi. Do rannej 75-latki zostało wezwane pogotowie, a policjanci ruszyli na poszukiwania sprawcy.

Kilka ulic dalej zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podanemu przez pokrzywdzoną. Funkcjonariusze znaleźli przy nim rzeczy należące do zaatakowanej kobiety. 19-latek trafił do celi grodziskiej komendy. Zebrane w sprawie materiały pozwoliły na przedstawienie Andrzejowi C. zarzutu dokonania rozboju. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za to przestępstwo grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności.

kz/mb

Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Ładowanie odtwarzacza...
2.25 MB
Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP