Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni dokonał rozboju na swojej matce, okradł ojca, trafił do schroniska

Data publikacji 21.02.2019

Od września ubiegłego roku kilkukrotnie dopuścił się zarówno samych prób jak czynów w postaci przestępstw rozbójniczych na swojej matce, okradł ojca, oraz zniszczył laptop należący do matki. Powiadomieni o wszystkim funkcjonariusze ogniwa ds. nieletnich wołomińskiej komendy zatrzymali nieletniego syna poszkodowanych. Sąd rodzinny w Wołominie przychylił się do wniosku policjantów i postanowił umieścić 15-latka w schronisku dla nieletnich na okres 3-miesięcy.

Kilka dni temu funkcjonariusze Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii wołomińskiej komendy otrzymali informacje, z której wynikało, że 15-latek kilkukrotnie dokonał oraz próbował dokonać rozbojów na swojej matce, zniszczył jej laptopa i okradł ojca. Zeznania jakie złożyli poszkodowani potwierdziły te fakty. Ich syn pomimo młodego wieku, nie tylko nie realizował obowiązku szkolnego, lecz również samowolnie opuszczał miejsce zamieszkania nikogo o tym nie informując, wracał do domu w stanie po użyciu środków odurzających i alkoholu. W przeszłości popełniał też czyny karalne, w tym kradzieże i wymuszenia rozbójnicze.

Ustalenia jakie przeprowadzili policjanci i przesłuchania poszkodowanych wskazywały, że 15-latek w okresie od września do grudnia 2018r w miejscu zamieszkania kilkukrotnie grożąc nożem swojej matce usiłował dokonać na niej rozbojów, żądając wydania pieniędzy. Dwukrotnie stosując taki model przestępstwa dopuścił się kradzieży pieniędzy na swojej matce, gdzie starty wyniosły 100 złotych. W listopadzie 2018r z garażu dokonał kradzieży należącego do ojca pojemnika z paliwem o wartości 200zł. Pod koniec stycznia br. wszczął awanturę, w trakcie której zaczął demolować dom i zniszczył warty 1000 złotych laptop należący do matki.

Policjanci zatrzymali 15-latka i przedstawili mu łącznie pięć zarzutów popełnienia czynów karalnych, w tym dwóch rozbojów, usiłowania rozboju, kradzieży mienia i zniszczenia laptopa. Skierowali też wobec niego materiały do sądu rodzinnego i nieletnich w Wołominie, który nakaz umieścić go na okres najbliższych 3 miesięcy w schronisku dla nieletnich.

ts/mb