Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o rozbój i paserstwo zatrzymani, podawali się za policjantów

Data publikacji 21.02.2019

Zaledwie kilkunastu minut potrzebowali śródmiejscy wywiadowcy, aby zatrzymać mężczyzn podejrzanych o rozbój i paserstwo. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że został zaczepiony przez dwie osoby, kiedy siedział w parku. Napastnicy przedstawili się jako policjanci i zaczęli go przeszukiwać. Chwilę później, bijąc go pięściami po twarzy zabrali mu pieniądze, które przekazali swojemu kompanowi. Za to przestępstwo zatrzymanym grozi teraz do 5 i do 12 lat pozbawienia wolności. Wszyscy zatrzymani na wniosek prokuratury a decyzją sądu zostali już tymczasowo aresztowani.

Do zdarzenia doszło około południa w centrum Warszawy. Do siedzącego na murku w parku mężczyzny podeszły osoby, które przedstawiły si, jako policjanci. Bez okazania jakichkolwiek dokumentów potwierdzających ich tożsamość mężczyźni zaczęli przeszukiwać swoją ofiarę.

Kiedy 36-latek zaczął się bronić został kilkakrotnie uderzony pięścią w twarz  przez jednego z napastników i zaciągnięty w ustronne miejsce. Tam mężczyźni siłą odebrali pokrzywdzonemu plecak, telefon i pieniądze. 60 złotych przekazali swojemu kompanowi, a plecak i telefon wyrzucili w pobliskie zarośla.

Przypadkowi świadkowie, widząc, co się dzieje, zaalarmowali policję. Funkcjonariusze ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego znając rysopis sprawców i kierunek ich ucieczki ruszyli w pościg. Wszystkie trzy osoby podejrzewane o to przestępstwo zostały zatrzymane już kilkanaście minut po zdarzeniu. Policjanci odzyskali także skradzioną gotówkę. 60 złotych miał przy sobie 35-letni Marcin B., który odpowie za paserstwo.

25-letni Patryk K. i 37-letni obywatel Białorusi usłyszeli natomiast zarzut rozboju działając wspólnie i w porozumieniu. Za te czyny kodeks karny przewiduje odpowiednio do 5 i do 12 lat pozbawienia wolności. Wszyscy zatrzymani na wniosek prokuratury, a decyzją sądu zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

ea/rsz

  • Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę

Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Ładowanie odtwarzacza...
3.19 MB
Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP