Ukradli „fanty” i nie pamiętali, gdzie je ukryli - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli „fanty” i nie pamiętali, gdzie je ukryli

Data publikacji 08.02.2019

Policjanci z Woli zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież mieszkaniową. Z ustaleń wynika, że sprawcy będąc u znajomej w mieszkaniu, wykorzystali jej nieuwagę i dokonali kradzieży laptopa oraz mosiężnych figurek, gdzie łączne straty zostały oszacowane na łączną kwotę około 5 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali skradziony łup. 31-letni Krzysztof G. i 61-letni Andrzej M. usłyszeli zarzut. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wolskiej komendy zostali poinformowani, że w jednym z mieszkań w dzielnicy doszło do kradzieży. Z ich ustaleń wynika, że skradziony został laptop oraz mosiężne figurki, a łączna wartość strat została oszacowana na kwotę około 5 tysięcy złotych. Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, policjanci  wykonywali czynności procesowe. Funkcjonariusze typowali do kradzieży dwóch mężczyzn, sąsiadów pokrzywdzonej, którzy w tym czasie, kiedy doszło do przestępstwa, byli w mieszkaniu kobiety.

Niedługo po zdarzeniu policjanci w miejscu zamieszkania zatrzymali 31-letniego Krzysztofa G. i 61-letniego Andrzeja M. Mężczyźni od razu tłumaczyli policjantom, że nie wiedzą, gdzie ukryli łup, ponieważ kiedy doszło do kradzieży, spożywali alkohol. Nie potrafili wyjaśnić również, skąd rzeczy pochodzące z kradzieży znajdują się w mieszkaniu. Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do komendy i trafili do policyjnej celi. Podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży. Jeden z mężczyzn, Andrzej M. usłyszał zarzut w warunkach recydywy.  Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

ea/ms

  • Policjant przesłuchuje zatrzymanego mężczyznę
  • Mężczyna zatrzymany przez policjantów