Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za posiadanie narkotyków i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów

Data publikacji 28.12.2018

Stołeczni wywiadowcy podczas służby na terenie Pragi Północ zatrzymali obywatela Rosji, u którego ujawnili narkotyki. Odpowie on także za naruszenie ich nietykalności cielesnej. Zgodnie z kodeksem karnym za te przestępstwa grozi kara do 3 lat więzienia.

Policjanci ze stołecznego wydziału wywiadowczo - patrolowego podczas służby na Pradze Północ zatrzymali 25-letniego obywatela Rosji podejrzewanego o posiadanie narkotyków. 

W trakcie interwencji mężczyzna był agresywny. Nie chciał wykonywać poleceń funkcjonariuszy, odpychał ich, doszło do szarpaniny. Policjanci obezwładnili go.

Podczas kontroli znaleźli przy nim heroinę i susz roślinny. Mężczyzna został zatrzymany.

25-latek został doprowadzony do prokuratury i przesłuchany. Odpowie za posiadanie narkotyków oraz naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących policjantów. Prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru. Teraz mężczyzna będzie musiał stawiać się w jednostce Policji raz w tygodniu.

Za posiadanie środków odurzających oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

po