Policyjny dozór za znęcanie się nad babcią - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny dozór za znęcanie się nad babcią

Data publikacji 28.12.2018

Policjanci z północnopraskiej komendy zatrzymali 34-letniego mieszkańca dzielnicy, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją 78-letnią babcią. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu i zastosowanie wobec mężczyzny policyjnego dozoru. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat.

O zdarzeniu północnopraska Policja została poinformowana przed kilkoma dniami. Z relacji przekazanej funkcjonariuszom wynikało, że mężczyzna, który mieszkał ze swoją 78-letnią babcią, przez ostatnie pół roku znęcał się nad nią: wyzywał ją i awanturował się, stosował przemoc w postaci uderzania po ciele, kopania, a także ograniczał seniorce możliwość korzystania z mieszkania.

34-latka zatrzymano. Zebrany materiał i wykonane czynności pozwoliły na przedstawienie mu w prokuraturze zarzutów za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad osobą najbliższą. Prokurator zastosował wobec Andrzeja K. policyjny dozór, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania się z nią. 34-latek musi także opuścić lokal wspólnie zamieszkiwany z babcią.

Za znęcanie się nad osobą najbliższą grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Andrzejowi K. grozi wyższy wymiar kary, bowiem tego przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy.

Pamiętajmy! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować.

po/mb