Tymczasowy areszt za rozbój - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za rozbój

Data publikacji 27.12.2018

Na trzy miesiące aresztował sąd mężczyznę, który w rejonie Dworca Zachodniego zaatakował 32-latka, a następnie zabrał mu portfel z pieniędzmi. 33-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy pełniących służbę na terenie warszawskiej Ochoty. Za rozbój grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w rejonie Dworca Zachodniego. Z relacji pokrzywdzonego 32-latka wynikało, że został zaatakowany przez przypadkowego mężczyznę. Napastnik używając przemocy doprowadził pokrzywdzonego do stanu bezbronności, po czym zabrał mu portfel z pieniędzmi. Zaraz po zdarzeniu uciekł.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu natychmiast zajęli się sprawą. Funkcjonariusze na podstawie pracy operacyjnej i dochodzeniowo-śledczej wytypowali mężczyznę mogącego mieć związek z tym przestępstwem.

Następnego dnia policjanci pełniący służbę w rejonie Dworca Zachodniego zatrzymali 33-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna trafił do komendy na Ochocie. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, usłyszał on zarzut dokonania rozboju. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

kc/mb