Bił, znieważał i groził - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bił, znieważał i groził

Data publikacji 16.11.2009

Zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad osobą najbliższą usłyszał 42-letni Mariusz T. Mężczyzna od kilku miesięcy wszczynał awantury podczas, których ubliżał konkubinie, dusił ją, bił rękoma po ciele i groził pozbawieniem życia. W czerwcu przeciwko 42-latkowi został skierowany do sądu akt oskarżenia o ten sam czyn.

W czerwcu prokurator, na wniosek wolskich policjantów, skierował do sądu rejonowego akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu Mariuszowi T. Mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad osobą najbliższą. Wówczas podejrzany dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata oraz zobowiązał się nie nadużywać alkoholu.

Kilka miesięcy później Mariusz T. ponownie zaczął znęcać się nad konkubiną: ubliżał, popychał, szarpał za ubranie i włosy, a także bił rękoma po ciele i groził pozbawieniem życia. Mężczyzna, gdy wytrzeźwiał (w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu) usłyszał kolejny zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad osobą najbliższą. Prokurator postanowił o zastosowaniu wobec Mariusza T. środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji i zakaz zbliżania się do konkubiny. Dzisiaj sprawa trafi do sądu.

 

ea/eg