Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka akcja „samochodówki” pozwoliła odzyskać motocykl

Stołeczni policjanci zajmujący się przeciwdziałaniem przestępczości samochodowej, systematycznie kontrolują miejsca zagrożone kradzieżami aut. Tym razem w godzinach nocnych zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież motocykla.

Tuż przed północą funkcjonariusze Wydziału do zwalczania Przestępczości Samochodowej KSP w ramach prowadzonych działań ustalili, że w Warszawie poruszają się samochodem osobowym mężczyźni, którzy dokonują kradzieży aut na terenie stolicy.

W ramach akcji, ostatniego dnia listopada, kilka załóg policyjnych udało się do dzielnic zagrożonych tym procederem.

Z ustaleń śledczych wynikało, że przestępcy mogą poruszać się samochodem osobowym marki Hyundai.

Podczas patrolu, policjanci stołecznej „samochodówki”, zauważyli pojazd odpowiadający informacjom, które wcześniej już uzyskali.

Operacyjni podjęli obserwację dwóch mężczyzn, którzy po kilku kilometrach skręcili do jednego z zamkniętych osiedli na warszawskim Bemowie.

Tam bez większych trudności otworzyli podziemny garaż. Po chwili wyjechali z powrotem, ale już z widocznie obciążonym autem. Policjanci podjęli dalszą ich obserwację.

W pewnym momencie osoby zorientowały się, że mogą za nimi jechać funkcjonariusze. Dlatego śledczy podjęli decyzję o zatrzymaniu samochodu.

Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to Piotr K. oraz Bartłomiej W., którzy w bagażniku przewozili motocykl Kawasaki Ninja.

W rozmowie, mężczyźni przyznali się, że dokonali kradzieży dwukołowca z garażu podziemnego na terenie Bemowa.

Obaj zostali przewiezieni na komendę celem wykonania czynności procesowych, podczas których, właściciel pojazdu potwierdził jego kradzież.

O dalszych losach mężczyzn zadecyduje teraz Sąd.

esz

  • Odzyskany motocykl
  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną