Pasażer z marihuaną i amfetaminą - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pasażer z marihuaną i amfetaminą

Policjanci z wydziału kryminalnego, podczas kontroli pojazdu, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn, zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę. Narkotyki należały do pasażera. Mężczyzna usłyszał wczoraj zarzut posiadania środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W Otrębusach na ul. Natalińskiej uwagę policjantów zwróciło zaparkowane bmw, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn. Podczas interwencji kryminalni zauważyli, że obaj są zdenerwowani. Szybko poznali tego przyczynę. Okazało się, że w schowku pojazdu znajdują się narkotyki. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy w Pruszkowie.

Funkcjonariusze sprawdzili zabezpieczone substancje. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana i amfetamina.

Podczas czynności 25-letni pasażer przyznał, że zabezpieczone narkotyki są jego własnością. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze. Kierujący został przesłuchany w charakterze świadka, po czym zwolniony.

Za posiadanie środków odurzających ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności
 

kk/mb

 

  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki