Nieletni włamywacze do pomieszczeń domu dziecka ustaleni - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni włamywacze do pomieszczeń domu dziecka ustaleni

Data publikacji 09.11.2018

15 i 16-latka, podopiecznych domu dziecka zatrzymali i rozliczyli jako nieletnich sprawców czynu karalnego - włamania do pomieszczenia gospodarczego i kradzieży trzech rowerów o wartości 1800 złotych, funkcjonariusze ogniwa do spraw nieletnich wołomińskiej komendy. Policjanci zebrane materiały prowadzonego postępowania już skierowali do sądu rodzinnego w Wołominie.

Policjanci z komisariatu w Jadowie zostali powiadomieni przez właściciela budynków należących do domu dziecka o włamaniu do pomieszczeń gospodarczych i kradzieży trzech rowerów , gdzie straty łączne wyniosły blisko 1800 złotych.

Przeprowadzone w tej sprawie postępowanie w początkowej fazie nie doprowadziło do ustalenia sprawców tego przestępstwa. Funkcjonariusze ogniwa do spraw nieletnich wołomińskiej komendy przez cały czas zbierali jednak informacje, które kilka dni temu pozwoliły im na zatrzymanie 15 i 16-latka, podopiecznych placówki. Chłopcy już zostali przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców czynu karalnego – włamania i kradzieży rowerów. Zebrane materiały policjanci skierowali do sądu rodzinnego w Wołominie z wnioskiem o wszczęcie postępowania wyjaśniającego.

ts/mb