Spotkanie policjantek z maluchami z „Kolorowej Krainy” - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie policjantek z maluchami z „Kolorowej Krainy”

Wizyta policjantek w przedszkolu „Kolorowa Kraina” wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania funkcjonariuszki zaznajomiły dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową. Przypomniały maluchom zasady zachowania bezpieczeństwa w drodze do szkoły, w domu oraz podczas spotkania z obcą osobą. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać policję i jakie są numery alarmowe.

Wśród wielu informacji i umiejętności jakie zdobywają dzieci w przedszkolu nie może zabraknąć wiedzy o bezpieczeństwie. Z tym zdaniem zgadzają się pracownicy wielu przedszkoli na Bielanach i Żoliborzu, dlatego zapraszają policjantów na praktyczną lekcję z dziećmi.

Funkcjonariuszki z Bielan opowiedziały o swojej pracy dzieciom z „Kolorowej Krainy”. Maluchy wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać policjantami.

Dzięki takim spotkaniom dzieci poznały ciężką i odpowiedzialną pracę policjanta. Wiedzą też jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo, a także kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach, w których powinny korzystać z numerów alarmowych.

Przedszkolaki bez problemu odpowiadały na pytania do czego służy policyjny lizak, kajdanki i latarka, a potem z uwagą wysłuchały informacji kiedy policjanci ich używają. Nie obyło się też bez oglądania tych przedmiotów z bliska i zabawy w kierowanie ruchem.

Spotkanie z maluchami z pewnością nie będzie ostatnim.

ks/esz

  • Spotkanie policjantek z maluchami z „Kolorowej Krainy”
  • Spotkanie policjantek z maluchami z „Kolorowej Krainy”
  • Spotkanie policjantek z maluchami z „Kolorowej Krainy”