Podziękowania za szybką reakcję policjantów z WWP KSP - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za szybką reakcję policjantów z WWP KSP

Data publikacji 09.11.2018

Podający się za przedstawiciela firmy, zajmującej się opłatami za pobór prądu, mężczyzna próbował wyłudzić od jednego z mieszkańców Bemowa pieniądze. Szybka i sprawna interwencja policjantów wzbudziła szczerą pochwałę warszawiaka.

Na telefon stacjonarny WWP KSP zadzwonił mieszkaniec dzielnicy Wola. Poinformował, że w jego mieszkaniu przebywa mężczyzna podający się za przedstawiciela usług telekomunikacyjnych. Dodał również, że w jego obecności czuje się niebezpiecznie.

Na miejsce dyżurny Wydziału Wywiadowczo Patrolowego KSP wysłał podkom. Michała Dawida oraz asp. Przemysława Suchenka. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli interwencję.

W rozmowie ze zgłaszającym ustalono, że pośrednik firmy miał na celu przedstawić ofertę albo zaproponować umowę usług odnośnie opłat za pobór prądu. Wysłuchując obu stron policjanci uznali, że mężczyźni nie zrozumieli się w przedstawionych aspektach i doszło między nimi do nieporozumienia.

Kilka dni później mieszkaniec Bemowa zadzwonił ponownie do dyżurnego WWP KSP tym razem dziękując za tak profesjonalne zachowanie się policjantów podejmujących w jego domu interwencję. Jego zdaniem działali oni fachowo, pewnie i umiejętnie, wykazując się wysoką kulturą osobistą.

Ponadto zgłaszający dodał, że dzięki funkcjonariuszom wzrosło jego poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

ESZ