Odpowie za kradzieże rowerów i narkotyki - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzieże rowerów i narkotyki

Data publikacji 08.11.2018

Grodziscy kryminalni zatrzymali 35-latka podejrzanego o kradzieże rowerów. Maciej N. usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnienia czterech takich przestępstw na terenie naszego powiatu. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy mężczyźnie opakowanie z marihuaną. Maciej N. dobrowolnie poddał się karze za dokonane czyny.

W ciągu kilku ostatnich miesięcy na terenie powiatu grodziskiego doszło do kilkunastu kradzieży rowerów. Jednoślady ginęły głównie ze stojaków w okolicach dworców kolejowych, a także szkół i posesji. Podczas wzmożonych działań w tym zakresie, grodziscy kryminalni ustalili, że związek z tymi zdarzeniami może mieć 35-latek z sąsiedniego powiatu. Natychmiast pojechali do jego miejsca zamieszkania i zatrzymali go. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy mężczyźnie torebkę z marihuaną. Nielegalna substancja została zabezpieczona.

Dzięki dalszym czynnościom śledczych w sprawie kradzieży rowerów ustalone zostało, że od sierpnia br. 35-latek na terenie powiatu grodziskiego mógł ukraść cztery rowery o łącznej wartości ponad 5 tysięcy złotych. Mężczyzna "działał" głównie w okolicach dworców PKP w Grodzisku Mazowieckim i Międzyborowie, przecinając słabsze linki zabezpieczające jednoślady.

Maciej N. usłyszał 4 zarzuty kradzieży oraz zarzut posiadania środków odurzających. Mężczyzna przyznał się do wszystkich czynów i dobrowolnie poddał karze wykonywania prac społecznych przez prawie 2 lata.   

Funkcjonariusze przypominają użytkownikom rowerów o ich dobrym zabezpieczaniu, a świadkom podejrzanych zachowań w miejscach pozostawiania jednośladów, o reagowaniu i natychmiastowym zgłaszaniu takich sytuacji policjantom. Zachęcamy również do znakowania rowerów w grodziskiej komendzie.

kz/mbr

  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną