Zatrzymani za kradzież rowerów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzież rowerów

Data publikacji 29.10.2018

Policjanci z Ochoty zatrzymali dwóch 28-latków podejrzanych o kradzież rowerów. Rafał N. usłyszał już osiem zarzutów, natomiast Karol Z. jeden zarzut za popełnione przestępstwa. Mężczyźni kradli jednoślady przypięte w stojakach w okolicach sklepów. Ich łupem padły rowery o wartości 22 000 złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie na terenie Ochoty doszło do kilku kradzieży rowerów. Jednoślady ginęły głównie ze stojaków w okolicach sklepów. Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu ustalili, że związek z tymi zdarzeniami może mieć Rafał N.

Kilka dni temu policjanci zatrzymali 28-latka. Mężczyzna trafił do komendy na Ochocie. Dzięki ustaleniom śledczych, okazało się, że od lipca br. ukradł on osiem rowerów o wartości około 22 000 złotych. Rafał N. nożycami przecinał linki i łańcuchy zabezpieczające rowery.

28-latek w przeszłości był zatrzymywany za podobne kradzieże. Śledczy przedstawili mu osiem zarzutów za popełnione przestępstwa w warunkach recydywy. W ręce funkcjonariuszy trafił również Karol Z., który odpowie za kradzież wspólnie i w porozumieniu z Rafałem N. roweru o wartości 2 000 złotych. Teraz może im grozić kara do 5 lat więzienia.

ew/mb