Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową

Data publikacji 29.10.2018

Dzięki operacyjnym ustaleniom kryminalnych z Pragi Północ możliwe było zatrzymanie 26-letniego mężczyzny, który w swoim mieszkaniu posiadał około 220 gramów marihuany. Policjanci zabezpieczyli nielegalne środki, a Mariusza O. doprowadzili na przesłuchanie do prokuratury. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Działania kryminalnych z Pragi Północ doprowadziły do wytypowania osoby, która mogła posiadać znaczne ilości narkotyków. W poniedziałek policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca dzielnicy. Informacje będące skutkiem wnikliwej pracy operacyjnej oraz jej dokładnej analizy okazały się precyzyjne. W mieszkaniu Mariusza O. kryminalni znaleźli ukrytą w szafie reklamówkę z suszem roślinnym. 26-latek został zatrzymany pod zarzutem łamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkom

Zabezpieczona nielegalna substancja została zbadana. Okazało się, że jest to marihuana o wadze około 220 gramów.

W sprawie zostało wszczęte śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej. Zgromadzony dotychczas materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Mariuszowi O. przez prokuratora zarzutu za posiadane znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tego przestępstwa i dobrowolnie poddał karze.

 

art. 62. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii

  1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

  3. w wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

po/mb