Włamywał się do samochodów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywał się do samochodów

Data publikacji 23.10.2018

Dyżurny komisariatu z żoliborskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o włamaniu do samochodu. Na miejsce natychmiast została skierowana załoga patrolowo-interwencyjna. Mundurowi zatrzymali obywatela Ukrainy. 19-latek spowodował straty sięgające 1350 złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi z Żoliborza udali się na ulicę Kozietulskiego gdzie miało miejsce usiłowanie włamania do samochodu. Policjantów powiadomił przypadkowy przechodzień, którego zaniepokoiło dziwne zachowanie młodego mężczyzny. 19-letni mężczyzna zbił szybę w samochodzie i oddalił się z miejsca. Kilka metrów dalej został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Obywatel Ukrainy został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie wykonywania czynności okazało się, że 19-latek na swoim koncie ma jeszcze jedno włamanie do pojazdu. Właściciele obu pojazdów wycenili straty na kwotę 1350 złotych. Młody mężczyzna już usłyszał zarzuty za usiłowanie i dokonanie włamanie. Za to przestępstwo grozi mu kar do 10 lat pozbawienia wolności.

ek/mb