Nietrzeźwy kierujący poszukiwany 6 listami gończymi - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierujący poszukiwany 6 listami gończymi

Data publikacji 22.10.2018

Pruszkowscy policjanci na stacji benzynowej, zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Poszukiwany 6 listami gończymi 32-latek mając 2 promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę bmw. Drugi nietrzeźwy kierujący, obywatel Ukrainy miał 1,5 promila. Kierujący z swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

W nocy pruszkowscy patrolowcy dokonali kontroli bmw, które blokowało wyjazd ze stacji paliw na ul. Wojska Polskiego. Podczas kontroli wyczuli od kierowcy alkohol. Kierujący podał policjantom fałszywe dane, więc na miejsce został wezwany drugi patrol, który przewiózł mężczyznę na komendę, gdzie dokonano sprawdzenia jego danych i badania na zawartość alkoholu.

32-latek miał 2 promile. Jakby tego było mało po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że jest on poszukiwany 6 listami gończymi przez KPP w Piasecznie oraz posiada aktywny zakaz sądu dotyczący prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i złamania zakazu sądowego.

Podczas trwania tej interwencji policjanci wykonując czynności na terenie stacji benzynowej zauważyli mężczyznę, który po zatankowaniu nie miał czym zapłacić. Kiedy udawał się do samochodu policjant wyczuł do niego alkohol. Mundurowi dokonali kontroli kierującego oraz pojazdu. Obywatel Ukrainy miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Sprawdzenie pojazdu wykazało brak przeglądu technicznego, w związku z czym pojazd został odholowany. 43-latek został zatrzymany i dziś usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

kk/mb