Dwa wykroczenia i łapówka - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa wykroczenia i łapówka

Data publikacji 22.10.2018

Najpierw miał być mandat, potem wniosek do sądu, a skończyło się na zatrzymaniu. Policjanci z Rembertowa interweniowali wobec mężczyzny, który miał dopuścić się dwóch wykroczeń. Nałożyli mandat, ten go nie przyjął, więc poinformowali o skierowaniu wniosku do sądu. Na to 56-letni Zdzisław S. wręczył im 100 złotych jako łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. W prokuraturze usłyszał zarzut.

Rembertowcy policjanci pełniąc służbę na ulicy Chruściela zauważyli mężczyznę, który w miejscu publicznym załatwiał potrzebę fizjologiczną, a do tego głośno używał słów powszechnie uznanych za wulgarne.

Funkcjonariusze podjęli interwencję. 56-letni Zdzisław S. od samego początku zachowywał się niekulturalnie, był wulgarny, przeklinał. Policjanci nałożyli mandat, mężczyzna go nie przyjął, więc został powiadomiony o skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu. Ta informacja tylko wzmogła zdenerwowanie 56-latka. Najpierw zaproponował, że da im 100 złotych, a chwilę później, nie bacząc na informację od policjantów, że przekupstwo jest przestępstwem, przez otwarte okno radiowozu wrzucił banknot. Został zatrzymany.

W komisariacie okazało się, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna odpowie nie tylko za wykroczenia, ale również za wręczenie łapówki.

jw/mb