Nieuczciwy magazynier z zarzutami - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwy magazynier z zarzutami

Data publikacji 18.10.2018

Ma na swoim koncie kradzież i spowodowanie strat w firmie sięgających 2 500 złotych. Policjanci z Pragi Północ zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież markowego alkoholu z magazynu, w którym pracował. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Dawid M. po wysłuchaniu zarzutu dobrowolnie poddał się karze. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Informacja o nieuczciwym pracowniku trafiła do policjantów z wydziału wywiadowczo - patrolowego pełniących służbę na Pradze Północ. Właściciel firmy zgłosił mundurowym kradzież markowego alkoholu o wartości 2 500 złotych. Swoje podejrzenia skierował na pracownika magazynu.

Mundurowi zapoznali się z nagraniem z kamer monitoringu i zatrzymali Dawida M. Dalej sprawą tą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, którzy dokonali przeszukania w miejscu zamieszkania 26-latka. W wyniku tych czynności operacyjni odzyskali dwa z trzech skradzionych kartonów alkoholu.

Dochodzeniowiec przesłuchał nieuczciwego pracownika i przedstawił mu zarzut kradzieży cudzego mienia. Dawid M. przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał się karze 8 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem kontrolowanej nieodpłatnej pracy na cel wskazany przez sąd w wymiarze 20 godzin miesięcznie.

po/mb