Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nakaz opuszczenia mieszkania, zakaz zbliżania oraz policyjny dozór

Data publikacji 15.10.2018

Nakaz opuszczenia mieszkania, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz dozór policyjny został zastosowany wobec 66-latka. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie się nad 87-letnią ciotką. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny bielańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej wszczętej przez nietrzeźwego członka rodziny. Mundurowi natychmiast udali się pod wskazany adres. W mieszkaniu  zastali pokrzywdzoną oraz agresywnego i nietrzeźwego mężczyznę. Funkcjonariusze ustalili, że 66-latek znęcał się fizycznie i psychicznie nad 87-letnią ciotką oraz groził, że pozbawi ją życia. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego zgromadzili materiał dowodowy, aby przedstawić mężczyźnie zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość nie mniejszą niż 50 metrów. 66-latek musi także opuścić mieszkanie oraz dwa razy w tygodniu stawiać się na policji. Teraz mężczyźnie grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ek/mb