Dzielnicowy zatrzymał podejrzanego o przemoc domową - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy zatrzymał podejrzanego o przemoc domową

Data publikacji 12.10.2018

Trzy dni temu dzielnicowy z legionowskiej komendy otrzymał telefon od 73-letniej kobiety, która bała się swojego syna i prosiła policjanta o pomoc. Młodszy aspirant Paweł Krupka zareagował natychmiast i po wysłuchaniu zrozpaczonej kobiety było dla niego oczywiste, że rozmawiał z ofiarą tzw. przemocy domowej. Policjant udzielił pokrzywdzonej wsparcia oraz pomocy i zatrzymał podejrzanego o znęcanie się nad własną matką 53-latka. Sąd Rejonowy w Legionowie podzielił zdanie śledczych i aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Podejrzanemu grozi do 7,5 lat więzienia, ponieważ działał w warunkach recydywy.

Trzy dni temu, w godzinach porannych,  dzielnicowy mł.asp. Paweł Krupka odebrał telefon od zrozpaczonej kobiety, która prosiła go o pomoc. Rozmówczyni roztrzęsionym głosem opowiadała, że boi się swojego syna, który w ich wspólnym mieszkaniu wywołuje awantury, ubliża jej a nawet bije. Kobieta dzwoniła z mieszkania swojej znajomej, u której spędziła noc, właśnie z obawy przed synem.

Dzielnicowy natychmiast udał się pod adres wskazany przez kobietę. W bezpośredniej rozmowie dowiedział się, że jego rozmówczyni uciekła do swojej znajomej, ponieważ dłużej nie mogła już znieść zachowania swojego 53-letniego syna. Kobieta opowiedziała dzielnicowemu jak jej syn wywoływał awantury, znieważał ją wulgaryzmami, domagał się od niej pieniędzy, a jeśli nie chciała mu ich dać to groził jej pozbawieniem życia. Policjant dowiedziała się także, że podczas jednej z awantur, 53-latek pięścią owinięta w polarową bluzę uderzył swoją matkę trzy razy w twarz.

Dzielnicowy od razu udzielił zrozpaczonej kobiecie wsparcia i 73-latka w legionowskiej komendzie złożyła zawiadomienie o przestępstwie. W tym czasie mł.asp. Krupka wraz z drugim dzielnicowym mł.asp. Kamilem Wosiem skontrolowali mieszkanie zgłaszającej. Tam zastali i zatrzymali, podejrzanego o przestępstwa 53-latka, który trafił do aresztu w legionowskiej komendzie.

Śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie zatrzymanemu zarzutu znęcania się fizycznego i psychicznego nad matką oraz niestosowania się do orzeczenia sądu. Podejrzany, był już sądownie karany za znęcanie się nad swoją matką i za to przestępstwo odbywał karę bezwzględnego pozbawienia wolności. Po zakończeniu wyroku nie miał prawa mieszkać z matką, ponieważ sąd wydał wobec niego zakaz przebywania w jednym lokalu ze swoją ofiarą i zakaz ten ciągle go obowiązywał. Jednak mężczyzna po zakończonym wyroku wrócił i mieszkał ze swoją matką, która znosiła jego obecność i nie prosiła o pomoc.

Podejrzany przyznał się do złamania orzeczenia sądu, ale nie przyznał się do przestępstwa wobec własnej matki. Wczoraj Sąd Rejonowy w Legionowie na wniosek śledczych zastosował wobec zatrzymanego 3-miesięczny areszt.

53-latkowi, jako podejrzanemu o działanie w warunkach recydywy, grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

jf/mb