Zbierał na wesele, a okradł go brat narzeczonej - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zbierał na wesele, a okradł go brat narzeczonej

Data publikacji 12.10.2018

Policjanci z ogniwa do spraw nieletnich i patologii wykryli sprawę kradzieży pieniędzy, do której doszło w jednym z budynków wielorodzinnych w Karczewie. 24-letni karczewianin mieszkał w jednym domu ze swoją narzeczoną, z którą wspólnie zbierali pieniądze na wesele. Okazało się, że środki finansowe, które tak pieczołowicie gromadzili zostały uszczuplone o kwotę kilku tysięcy złotych. W wyniku policyjnych czynności ustalono, że związek z kradzieżą ma 16-letni brat narzeczonej. Nastolatek usłyszał już zarzut popełnienia kradzieży. Niebawem oceną jego czynu zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Mieszkali pod jednym dachem, można powiedzieć jak rodzina. Jednak ta więź została poddana poważnej próbie, po tym jak mieszkający z narzeczoną w jej domu 24-latek, zorientował się, że zniknęło kilka tysięcy złotych, które narzeczeństwo zbierało wspólnie na wesele.

Sprawą kradzieży zajęli się policjanci z ogniwa do spraw nieletnich i patologii w otwockiej komendzie. Policjanci pracując między innymi operacyjnie przy tej sprawie ustalili,  że pieniądze prawdopodobnie ukradł brat przyszłej żony zgłaszającego.

16-latek trafił na przesłuchanie, gdzie usłyszał zarzut popełnienia kradzieży. Nieletni przyznał się, że trzykrotnie podbierał pieniądze z miejsca, gdzie były schowane. Pieniędzy nie odzyskano, bo 16-latek zdążył wszystko wydać.

Oceną występku kradzieży zajmie się teraz otwocki sąd rodzinny.

dn/mb