Operacyjni wyjaśnili sprawę włamań do wpłatomatów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Operacyjni wyjaśnili sprawę włamań do wpłatomatów

Operacyjni z Pragi Północ zajmujący zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu wyjaśnili sprawę włamania do wpłatomatu oświetleniowego. Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami. Policjanci ustalili, że przestępstwa dokonało dwóch młodych mężczyzn w wieku 18 i 19 lat. Zatrzymani odpowiedzą również za podobne włamania sprzed kilku miesięcy. Straty, jakie spowodowali wyniosły prawie 6 tys. złotych.

Do włamania do wpłatomatu oświetleniowego doszło w sobotę rano. Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawcy wyłamali drzwiczki i dokonali kradzieży 50 złotych. Łączne straty pokrzywdzony wycenił na 5050 złotych.

Wyjaśnieniem tej sprawy zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu na Pradze Północ. Kryminalni dokonali niezbędnych ustaleń i zabezpieczyli nagranie z kamer monitoringu. Przeanalizowali również materiał dowodowy w podobnych sprawach i zweryfikowali informacje w nich zebrane. Swoje rozpoznanie w społeczności lokalnej przeprowadził także dzielnicowy nadzorujący ten teren.

Na podstawie dokonanych ustaleń operacyjni natrafili na trop dwóch młodych mężczyzn - 18 i 19-latka. Obaj zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić 18-letniemu Pawłowi M. i 19-letniemu Janowi G. zarzutów kradzieży z włamaniem do dwóch wpłatomatów, w zbiegu z ich uszkodzeniem. Przestępstw tych mężczyźni dopuścili się pod koniec czerwca i w październiku br. Straty, jakie spowodowali wyniosły prawie 6 tys. złotych. Jan G. usłyszał dodatkowy zarzut za podobny czyn, którego dopuścił się w marcu br. Wtedy jego łupem padło 100 złotych.

18 i 19-latek poddali się dobrowolnie karze. Za kradzież z włamaniem grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

po/mb

  • Policjant przesłuchuje zatrzymanego
  • Policjant przesłuchuje zatrzymanego