10 razy zapłaciła cudzą karta płatniczą - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

10 razy zapłaciła cudzą karta płatniczą

Data publikacji 11.10.2018

Kryminalni z bielańskiej komendy zatrzymali 39-latkę, która w różnych sklepach na terenie Bielan, dziesięciokrotnie zapłaciła skradzioną wcześniej kartą płatniczą. Kobieta usłyszała zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilkanaście dni temu do bielańskiej komendy zgłosił się mężczyzna i zawiadomił, że w nieznanych mu okolicznościach skradziono mu kartę płatniczą. Śledczy ustalili, że skradzioną kartą już ktoś dziesięciokrotnie płacił, zbliżając ją do terminali płatniczych bez wpisania numeru pin, w różnych sklepach na terenie Bielan.

Policjanci sprawdzili wszystkie okoliczności związane z kradzieżą karty i miejsca, w których wykorzystano ją do późniejszych zakupów. Funkcjonariusze, analizując zdobyte informacje, bardzo szybko ustalili, że transakcji płatniczych dokonała 39-latka.

Kryminalni zebrali materiał dowodowy potwierdzający ich podejrzenia i zatrzymali 39-latkę. Kobieta płacą 10-krotnie kartą płatniczą naraziła właściciela na straty w kwocie prawie 200 złotych.

Zatrzymana usłyszała 10 zarzutów z art. 279 kodeksu karnego. Grozi jej do 10 lat więzienia.

ea/ek