Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany przez wywiadowców z narkotykami i kradzionym telefonem

Data publikacji 27.09.2018

Stołeczni wywiadowcy specjalizujący się m.in. w zwalczaniu przestępczości narkotykowej podczas służby na Pradze Północ zatrzymali za posiadanie heroiny Cezarego K. Policjanci dodatkowo ujawnili przy 35-latku skradziony telefon i odzyskali drugi, który mężczyzna zdążył zastawić w miejscowym lombardzie. Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu przedstawili 35-latkowi zarzuty. Cezary K. odpowie za posiadanie środków odurzających i kradzież.

Stołeczni wywiadowcy podczas służby na terenie Pragi Północ prowadzili działania mające na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej. Operacyjni podczas legitymowania 35-latka zwrócili uwagę na jego nerwowe zachowanie. Szybko okazało się, że mężczyzna miał przy sobie narkotyki. Cezary K. dobrowolnie wydał mundurowym dwa zawiniątka z beżowym proszkiem.

Podczas dalszej kontroli wywiadowcy znaleźli przy nim telefon komórkowy i dokument potwierdzający zastaw innego w miejscowym lombardzie. Na początku Cezary K. niejasno tłumaczył, jak wszedł w ich posiadanie. Wkrótce jednak przyznał się mundurowym, że ukradł je z salonu firmowego.

Wywiadowcy zatrzymali 35-latka i odzyskali z lombardu zastawiony telefon.

Pracownica okradzionego sklepu złożyła zawiadomienie o przestępstwie i wyceniła straty na 1700 złotych.

Dochodzeniowcy z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu przedstawili mieszkańcowi Legionowa zarzuty za kradzież i posiadanie heroiny. Cezary K. podczas przesłuchana przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał karze 8 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem kontrolowanej nieodpłatnej pracy na cel wskazany przez sąd w wymiarze 20 godzin miesięcznie.

po/mb