Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał zarzuty za naruszenie nietykalności policjantów podczas interwencji

Data publikacji 27.09.2018

Dochodzeniowcy z Pragi Północ przedstawili 49-letniemu mężczyźnie zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Obywatel Ukrainy w trakcie sklepowej interwencji był agresywny, nie wykonywał poleceń mundurowych, uderzał ich i odpychał. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia tego przestępstwa i dobrowolnie poddał karze grzywny.

We wtorek około godziny 21.00 policjanci z wydziału wywiadowczo - patrolowego na Pradze Północ interweniowali w miejscowym sklepie. Ochroniarz ujął na kradzieży mężczyznę. 49-latek nie posiadał dokumentów potwierdzających jego tożsamość, nie chciał również podać mundurowym swoich danych.

Policjanci pouczyli mężczyznę i przystąpili do kontroli. Mężczyzna zareagował agresywnie, zaczął uderzać policjantów rękoma i odpychał ich. Nie stosował się do wydawanych poleceń. Mundurowi obezwładnili obywatela Ukrainy i zatrzymali go, a następnie przewieźli do komendy przy ul. Jagiellońskiej.

Sprawą 49-latka zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo - śledczego. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego dochodzeniowiec przedstawił podejrzanemu zarzut dotyczący naruszenia nietykalności cielesnej policjantów podczas wykonywania przez nich obowiązków służbowych, za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Podczas przesłuchania 49-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał karze grzywny.

To kolejna już w ostatnim czasie osoba zatrzymana za naruszenie nietykalności policjantów. Funkcjonariusze ostrzegają - nie ma przyzwolenia na łamanie prawa, znieważanie i atakowanie policjantów.

po/mb