Odpowie za przywłaszczenie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za przywłaszczenie

Data publikacji 26.09.2018

Zarzut przywłaszczenia powierzonej rzeczy ruchomej usłyszała w wolskiej komendzie 69-letnia Ludmiła C. Po zgłoszonym podejrzeniu popełnienia przestępstwa policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu gromadzili materiał dowodowy w tej sprawie. Wstępne ustalenia wskazują, że 69-latka podejrzana jest o przywłaszczenie artykułów gospodarstwa domowego na łączną wartość ok. 70 tysięcy zł. Za to przestępstwo może grozić jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do komendy na Wolę wpłynęło zgłoszenie syna dotyczące przywłaszczenia powierzonych rzeczy ruchomych przez matkę. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło w ubiegłym roku. Przywłaszczone miały zostać artykuły gospodarstwa domowego oraz pozostałe wyposażenie mieszkania. Łączne straty zostały oszacowane na kwotę ok. 70 tysięcy zł.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Skrupulatne gromadzenie materiału dowodowego pozwoliło funkcjonariuszom na udowodnienie i przedstawienie zarzutu przywłaszczenia powierzonej rzeczy ruchomej 69-letniej kobiecie. Za to przestępstwo może grozić jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

ms/mb