Agresywny mąż - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Agresywny mąż

Data publikacji 05.11.2009

Dozór policyjny, taką decyzję podjął sąd w stosunku do mężczyzny podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją żoną. Jak ustalili piaseczyńscy policjanci Wojciech B. od 2006 r. znęcał się nad swoją żoną, groził, wyzywał i bił. Za znęcanie grozi mu kara pozbawienie wolności nawet do 5 lat.

Według ustaleń piaseczyńskich policjantów zatrzymany Wojciech B. od 2006 roku znęcał się nad żoną. Agresja narastała nie wiadomo, z jakiego powodu. Mężczyzna groził i wyzywał żonę, a nawet posuwał się do rękoczynów. Kiedy ostatnio wszczął kolejną awanturę i pobił żonę, poszkodowana wezwała policję. Policjanci bezzwłocznie przyjechali na miejsce. 34-letni Wojciech B. został zatrzymany i przewieziony na komendę przy Kościelnej. Policjanci przedstawili mu zarzut znęcania się nad żoną.

Nie była to pierwsza interwencja w stosunku do tego mężczyzny, dotycząca znęcania się nad żoną. Tym razem na podstawie zebranych materiałów dowodowych sąd zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego. Za znęcanie grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

dt, hkk