Uszkodzili samochód i pobili jego właściciela - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uszkodzili samochód i pobili jego właściciela

Data publikacji 27.08.2018

Policjanci z Bielan zatrzymali dwóch mężczyzn za pobicie, uszkodzenie samochodu oraz posiadanie środków odurzających. Powodem ataku było zwrócenie uwagi ma zbyt głośne zachowanie. 30-latek oraz jego 32-letni kolega usłyszeli zarzuty za pobicie. Młodszy z zatrzymanych odpowie jeszcze za uszkodzenie mienia oraz posiadanie narkotyków.

Późnym wieczorem wracający do domu bracia, zwrócili uwagę dwóm mężczyznom siedzącym na ławce przed blokiem, aby nie hałasowali. Mężczyźni zareagowali bardzo agresywnie, zaczęli wyzywać a następnie rzucili się z pięściami na jednego z nich. Drugi stanął w jego obronie. To nie uspokoiło napastników, 30-latek bardziej „żądny zemsty” wyładował swoją złość na samochodzie pokrzywdzonego, wgniatając w nim maskę.

Na miejscu pojawili się policjanci. Mundurowi zatrzymali awanturników, którzy jak się okazało wcześniej spożywali alkohol. Policjanci u 30-latka znaleźli schowaną marihuanę. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Sprawą zajęli się dochodzeniowcy z Bielan. 32-latek usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. 30-latek odpowie za uszkodzenie ciała, uszkodzenie mienia oraz posiadanie środków odurzających. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ks/mb