Odpowiedzą za rozbój - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za rozbój

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o rozbój. Z relacji pokrzywdzonego wynika, że został zaczepiony przez dwie osoby, był duszony, a napastnicy zabrali mu telefony, dokumenty i pieniądze, po czym uciekli. W ustaleniu podejrzanych pomocne okazały się nagrania z kamer przemysłowych. Za to przestępstwo 47-letniemu Adamowi S. i 36-letniemu Andrzejowi W. grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca tego roku w nocy przy alei Solidarności. Pokrzywdzony wracał z księgarni do domu. W pewnym momencie zaczepiło go dwóch mężczyzn. Jeden zaczął go dusić, a drugi w tym czasie wyrwał mu saszetkę z telefonami, pieniędzmi i dokumentami. Mężczyzna stracił przytomność i upadł na chodnik, a sprawcy uciekli.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. To dzięki ich zaangażowaniu i wnikliwej analizie nagrań z kamer przemysłowych, zatrzymani zostali 47-letni Adam S. i 36-letni Andrzej W.

Podejrzani usłyszeli zarzut rozboju, do którego się przyznali. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawiani wolności.

  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną