Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za jazdę na „podwójnym gazie” i korupcyjną propozycję

Data publikacji 03.08.2018

Policjanci z komisariatu w Wieliszewie zatrzymali 56-latka, który miał ponad 3 promile alkoholu i na ul. 600-lecia w Wieliszewie prowadził volkswagena. Adam K. interweniującym wobec niego policjantom zaproponował 1 300 złotych, aby odstąpili od swoich obowiązków. Zatrzymany po wytrzeźwieniu, w Prokuraturze Rejonowej w Legionowie usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz złożenia obietnicy korupcyjnej policjantom. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 

Kilka dni temu dyżurny z wieliszewskiego komisariatu otrzymał telefoniczną informację o kierowcy, którego sposób jazdy wzbudził zastrzeżenia innych kierujących. Dyżurny, w okolicę wskazaną w zgłoszeniu natychmiast wysłał patrol, który na ulicy 600-lecia w w Wieliszewie zauważył jadącego „wężykiem” volkswagena.

Mundurowi zatrzymali samochód do kontroli i po otworzeniu drzwi kontrolowanego samochodu wyczuli od kierowcy bardzo  silny zapach alkoholu. Policjanci podjęli czynności i ustalili, że kierujący volkswagenem to 56-letni Adam K. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę i przeprowadzili badanie jego trzeźwości, które wykazało ponad 3 promile alkoholu. W pewnym momencie policjanci usłyszeli od zatrzymanego mężczyzny, aby zapomnieli o sprawie, w zamian za co dostaną od niego 1 300 zł. Policjanci odrzucili korupcyjną propozycję i kontynuowali czynności związane z dokumentowaniem zdarzenia.

Adam K. trafił do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwiał, w Prokuraturze Rejonowej w Legionowie usłyszał zarzut z art. 178 a par 1  oraz 229 par 3 kodeksu karnego. Przyznał się, że pił oraz jechał, reszty nie zapamiętał. Grozi mu do 10 lat więzienia.

jf/mb