10 zarzutów za wirtualne warsztaty dla nauczycieli - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

10 zarzutów za wirtualne warsztaty dla nauczycieli

Data publikacji 28.06.2018

10 zarzutów karnych popełnienia oszustwa na szkodę pracowników oświaty z terenu całego kraju usłyszała 27-letnia mieszkanka powiatu otwockiego. Materiał dowodowy, zebrany przez otwockich policjantów zwalczających przestępczość internetową, wykazał że podejrzana pod „legendą” organizowania warsztatów dla nauczycieli, do których nabór ogłosiła na jednym z portali społecznościowych, wyłudziła pieniądze, które kierowano do niej tytułem zapłaty za kurs. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Podejrzanej grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Na terenie kraju różne jednostki Policji przyjmowały zawiadomienia od pokrzywdzonych pracowników oświaty, którzy skorzystali z oferty internetowej, umieszczonej na jednym z portali społecznościowych. Chętni do udziału w warsztatach nauczycielskich wpłacili pieniądze za udział w kursie, który okazał się finalnie jedynie wirtualną ofertą i nie doszedł do skutku.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z otwockiego referatu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. To właśnie do nich trafiły zawiadomienia z kilku województw, ponieważ istniało podejrzenie, że opisywaną ofertę zamieściła w internecie mieszkanka naszego powiatu.

Policjanci namierzyli podejrzaną i przedstawili jej zarzuty karne. 27-latka z powiatu otwockiego usłyszała w sumie 10 zarzutów karnych popełnienia oszustwa, polegającego na celowym wprowadzeniu w błąd i  narażeniu pokrzywdzonych na straty finansowe z tego tytułu.

Sprawa będzie toczyć się w sądzie. Podejrzanej grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

kz/dn