Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca był pijany, a poszkodowany miał cofnięte uprawnienia do kierowania

Data publikacji 28.06.2018

Policjanci zatrzymali dwóch uczestników zdarzenia drogowego. Kierowca opla spowodował kolizję, uderzając w tył poprzedzającego go pojazdu. Pokrzywdzony poprosił funkcjonariuszy o interwencję. Wtedy okazało się, że 42-latek jest nietrzeźwy, a zgłaszający ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz Maciej G. i Jarosław G. za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Do kolizji drogowej pod Wisłostradą doszło wczoraj wieczorem około godziny 21:00. Kierujący oplem astrą nie zachował należytej ostrożności oraz odległości od poprzedzającego go pojazdu, uderzając w tył mercedesa.

Pokrzywdzony poprosił funkcjonariuszy z drogówki o pomoc. Badanie stanu trzeźwości u 42-letniego Macieja G. wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu. Policjanci sprawdzili również w bazie danych pokrzywdzonego 46-letniego Jarosława G. Okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszą zarzuty za popełnione przestępstwa. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności. Tą samą karą zagrożone jest kierowanie pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień.

 

kz/rsz.