Tymczasowy areszt dla podejrzewanego o zabójstwo kolegi - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla podejrzewanego o zabójstwo kolegi

Data publikacji 16.05.2018

Zarzut zabójstwa usłyszał 30-letni Michał W. Mężczyzna zadał kilka ciosów nożem 37-latkowi, który w wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarł. Sąd rejonowy w Wołominie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Kilka dni temu, policjanci z Wołomina zostali powiadomieni telefonicznie przez jednego z mieszkańców, że nie ma kontaktu ze swoim znajomym i martwi się o niego, że mogło mu się coś stać. Niezwłocznie pod wskazany adres pojechali policjanci z wołomińskiej komendy. Przez okno zauważyli leżącego na podłodze 37-letniego mężczyznę. Wezwani na miejsce strażacy pomogli im oraz ratownikom medycznym wejść do mieszkania. Niestety lekarz stwierdził zgon.

Zebrane przez policjantów informacje wskazały, że 37-latek został kilkakrotnie ugodzony nożem  w okolice głowy, szyi i klatki piersiowej w trakcie awantury, do jakiej  doszło podczas spotkania towarzyskiego w mieszkanu pokrzywdzonego. Napastnik po tym zdarzeniu uciekł.

Funkcjonariusze szybko ustalili dane osoby podejrzewanej o udział w tym przestępstwie. 30-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi. Michał W. został przesłuchany, złożył wyjaśnienia i przyznał się do zadania kilku ciosów nożem koledze, z którym spotkał się w jego domu.

Michał W. usłyszał w prokuraturze zarzut zabójstwa 37-latka. Sąd przychylił się też do wniosku prokuratora stosując wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego pobawienia wolności.

ts/mbr

  • Policjant prowadzi czynności z zatrzymanym
Ładowanie odtwarzacza...