Areszt i dozór za wyłudzanie pożyczek - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt i dozór za wyłudzanie pożyczek

Data publikacji 17.04.2018

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bielańskiej komendy zatrzymali dwie osoby podejrzane o oszustwa. Mężczyźni posługując się danymi innych osób, dokonywali wyłudzeń pożyczek gotówkowych. Wobec 23-latka sąd zastosował policyjny dozór, a 30-latek najbliższy miesiąc spędzi w areszcie.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bielańskiej komendy w wyniku prowadzonych działań ustalili i zatrzymali dwie osoby zajmujące się wyłudzaniem pożyczek przez Internet. W miniony weekend dwóch mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu.

Jak wynika z ustaleń policjantów zajmujących się tą sprawą oraz zebranego przez nich materiału, mężczyźni mają na swoim koncie co najmniej kilkanaście wyłudzeń pożyczek. 23-latek i 30-latek wnioskując o pożyczkę posługiwali się danymi innych osób.

Mężczyźni już usłyszeli 8 zarzutów za oszustwo i 3 za usiłowanie oszustwa. Narazili firmy na straty sięgające prawie 25 000 złotych. Wobec 23-latka sąd zastosował policyjny dozór, a wobec 30-latka areszt na okres miesiąca. Za ten czyn może im grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

ek/mbr

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów