Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bił, groził, wyzywał ... odpowie za znęcanie się nad żoną

Data publikacji 17.04.2018

Policjanci z komendy na Pradze Północ wezwani na interwencję domową zatrzymali pijanego 40-latka. Mężczyzna od dwóch lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną, a także groził jej pozbawieniem życia. Zebrany w postępowaniu materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na zastosowanie wobec zatrzymanego dozoru Policji, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej i nakazu opuszczenia wspólnie zamieszkiwanego lokalu. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Załoga patrolowa z Pragi Północ otrzymała zgłoszenie dotyczące awantury domowej z nietrzeźwym mężem. Podczas rozmowy ze zgłaszającą mundurowi ustalili, że 40-latek znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. Mężczyzna wszczyna awantury  pod wpływem alkoholu, wyzywa ją, bije pięścią po całym ciele i grozi pozbawieniem życia. Pokrzywdzona przyznała się mundurowym, że taka sytuacja trwa od dwóch lat.

Patrolowcy zatrzymali Mariusza S. i osadzili w policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu. Gdy  mężczyzna trzeźwiał dochodzeniowiec analizował zebrany materiał dowodowy. W konsekwencji 40-latkowi przedstawiono zarzut za znęcanie się nad osobą najbliższą.

Prokurator na wniosek policjantów zastosował wobec zatrzymanego dozór Policji, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość 10 metrów i nakazał mu opuścić wspólnie zamieszkiwany lokal, na okres trzech miesięcy.

Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/po

Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Ładowanie odtwarzacza...
2.52 MB
Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP