Okradał firmę, w której pracował - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Okradał firmę, w której pracował

Data publikacji 17.04.2018

Policjanci z Raszyna zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież. 33-latek usłyszał trzy zarzuty kradzieży, natomiast 43-latek zarzut sprawstwa kierowniczego. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Raszyna otrzymali informację o kradzieży. Natychmiast pojechali potwierdzić to zgłoszenie. Z właścicielem firmy ustalili, że w ostatnim czasie z magazynu firmowego zginęły materiały chemii budowlanej o wartości ponad 23 000 złotych. Podejrzewany o to przestępstwo był jeden z pracowników. Policjanci zatrzymali go do wyjaśnienia sprawy.

Po zatrzymaniu 33-latka sprawą zajęli się raszyńscy kryminalni. Ci ustalili, że w tym procederze brał udział jeszcze jeden mężczyzna. Dalsze czynności wykazały, że 43-letni mieszkaniec Radomska zlecał kradzieże 33-latkowi.

43-letni mężczyzna został zatrzymany, w chwili kiedy „rozpakowywał” towar. W trakcie przeszukania policjanci odzyskali towar o wartości ponad 12 000 złotych, który został przekazany właścicielowi poszkodowanej firmy. Policjanci zabezpieczyli od zatrzymanych pieniądze kwocie ponad 7000 złotych.

Zatrzymany 33-latek usłyszał już trzy zarzuty kradzieży, do których się przyznał i dobrowolnie poddał karze. Natomiast 43-letni mężczyzna usłyszał zarzut sprawstwa kierowniczego kradzieży, do którego się nie przyznał. Teraz sprawą zajmie się sąd.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kk/mbr

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Pieniądze zabezpieczone przez policjantów