11-latka odpowie za kradzież telefonów komórkowych - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

11-latka odpowie za kradzież telefonów komórkowych

Data publikacji 17.04.2018

11-latka stanie przed sądem rodzinnym i nieletnich za popełnione przestępstwo. Uczennicę zatrzymali policjanci z wydziału ds. nieletnich i patologii w związku z kradzieżą telefonów komórkowych, której dopuściła się w ubiegłym tygodniu na terenie swojej szkoły. Funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia i odzyskali skradzione mienie. Według policjantów sprawa ma charakter rozwojowy.

Do policjantów z wydziału ds. nieletnich i patologii dotarła informacja o kradzieży w jednej ze szkół na terenie Targówka. Z informacji przekazanej przez dyrekcję placówki wynikało, że ze szkolnej szatni zginęły cztery telefony komórkowe pozostawione przez uczniów.

Policjanci od razu rozpoczęli swoje czynności. Spotkali się z pracownikami szkoły, ustalili okoliczności tego zdarzenia i przyjęli zawiadomienia od pokrzywdzonych. Wartość skradzionego mienia wyniosła ponad 4 tys. złotych.

Funkcjonariusze przeprowadzili własne ustalenia. Dzięki wytężonej pracy i pomocy przypadkowych osób trzy skradzione telefony zostały odzyskane, a nieletnia sprawczyni, uczennica szkoły ustalona. Posiadając wystarczające dowody na jej winę, mundurowi poprosili o rozmowę z nią. Dziewczynka przyznała się do udziału w tej kradzieży. Wskazała również studzienkę przy ul. Wysockiego, w której był ukryty czwarty poszukiwany telefon.

Wkrótce 11-latka, której policjanci przedstawili zarzut za popełnione przestępstwo stanie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Według ustaleń sprawa może mieć charakter rozwojowy, gdyż policjanci nie wykluczają udziału innych osób w tym zdarzeniu.

ea/po

  • Studzienka, w której został ukryty telefon
  • Studzienka, w której został ukryty telefon