Zatrzymany amator dziecięcych klocków - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany amator dziecięcych klocków

Data publikacji 16.04.2018

W wyniku realizacji sprawy kryminalni z Białołęki zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież klocków wartych prawie 2500 złotych. Mężczyzna szczególnie upodobał sobie jeden sklep, który trzykrotnie okradł. W zatrzymaniu mężczyzny bardzo pomocny okazał się sklepowy monitoring. Tomaszowi Ch. dochodzeniowiec przedstawił łącznie trzy zarzuty. 43-latek w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu, jednak odmówił składania wyjaśnień. Skradzione zestawy klocków mężczyzna sprzedawał w lombardzie.

Policjanci z wydziału kryminalnego prowadzili czynności w sprawie kradzieży zestawów klocków z miejscowego sklepu. Zgodnie z informacją przekazaną przez pracownika czynu tego dokonał nieznany mężczyzna, który w krótkich odstępach czasu trzykrotnie okradł sklep, narażając go na straty w wysokości prawie 2500 złotych.

Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą w pierwszej kolejności zabezpieczyli monitoring i przeanalizowali uzyskane nagranie.

Kryminalni dysponując rysopisem podejrzanego rozpoczęli jego poszukiwania. Dzięki dobrze zorganizowanym działaniom operacyjnym, funkcjonariusze dotarli do 43-letniego mieszkańca Warszawy, którego wytypowali jako sprawcę tych przestępstw.

Funkcjonariusze z ,,dochodzeniówki" po zgromadzeniu materiału dowodowego przedstawili Tomaszowi Ch. łącznie trzy zarzuty kradzieży. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Wyjaśnił, że skradzione zabawki sprzedawał w lombardzie.

Sprawa Tomasza Ch. niebawem trafi do sądu. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/po