Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne dozory dla sprawców znęcania się i groźb karalnych

Data publikacji 16.04.2018

61-letni mężczyzna trafił do policyjnej celi po tym, jak jego żona zgłosiła, że się nad nią znęca. Dariusz K. groził kobiecie, wyzywał ją, a także szarpał i dusił. W końcu pokrzywdzona nie wytrzymała gehenny i poprosiła o pomoc mundurowych z Targówka. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. 48-letni Janusz C., który został zatrzymany za kierowanie gróźb karalnych wobec swojej żony, raz w tygodniu ma obowiązek stawiać się na białołęckim komisariacie. Dodatkowo podejrzany ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość nie mniejszą niż 10 metrów.

Był kwadrans przed 16.00, gdy o pomoc funkcjonariuszy z Targówka poprosiła 60-letnia mieszkanka bloku przy ul. Wysockiego. Zgłaszająca opowiedziała policjantom o tym, jak mąż znęca się nad nią od grudnia ubiegłego roku. Mężczyzna wszczynał awantury, wyzywał ją, szarpał i dusił.

Policjanci zastali w mieszkaniu „damskiego boksera” i po wysłuchaniu pokrzywdzonej zatrzymali Dariusza K. Po przyjęciu zawiadomienia od zgłaszającej o popełnieniu przestępstwa i zgromadzeniu materiału dowodowego śledczy przedstawili 61-latkowi zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną. Prokurator na wniosek prowadzącego postępowanie zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór.

Zarzuty karne usłyszał również 48-letni mieszkaniec Białołęki. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna groził swojej żonie pozbawieniem życia, strasząc ją jednocześnie przedmiotem przypominającym broń palną.

Prokurator Rejonowy na wniosek policjantów zastosował wobec Janusza C. zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość nie mniejszą niż 10 metrów oraz dozór policyjny jeden raz w tygodniu.

Policja apeluje:
Nie toleruj!
Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Zareaguj!
Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno.

Pamiętaj!

Masz prawo bronić się przed osobą, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę.

ea/po