Moment przestępstwa zarejestrowały kamery - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Moment przestępstwa zarejestrowały kamery

Data publikacji 12.04.2018

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy podejrzanych o kradzież oraz nieautoryzowane użycie karty płatniczej. Na zabezpieczonych przez policjantów nagraniach widać jak mężczyźni kradną torebkę jednej z klientek lokalu, w którym pracowali. 21-latek i jego o rok młodszy kolega przyznali się do zarzucanych im czynów, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

O popełnionym przestępstwie policjanci dowiedzieli się od pokrzywdzonej. Z relacji kobiety wynikało, że kiedy przebywała w jednym z klubów w centrum miasta lokalu ktoś ukradł jej torebkę, w której znajdował się między innymi portfel z dokumentami i gotówką w kwocie 580 złotych, srebrna biżuteria oraz karty płatnicze i podarunkowe o wartości 1000 złotych.

Po zabezpieczeniu nagrań z kamer umieszczonych w lokalu okazało się ze sprawcami tego przestępstwa są jego dwaj pracownicy, obywatele Ukrainy. Mężczyźni przyznali się do kradzieży i wyjaśnili, że torebkę wzięli na zaplecze, opróżnili ją z pieniędzy i wartościowych przedmiotów, po czym wyrzucili do kosza na śmieci. Później za pomocą skradzionej karty płatniczej sprawcy dokonali nieautoryzowanej transakcji kupując i płacąc za bilety komunikacji miejskiej na łączną kwotę 360 złotych  

21-latek i jego o rok młodszy kolega przyznali się do zarzucanych im czynów, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

rsz/mb

 

  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną