Dozór za usiłowanie kradzieży i udział w pobiciu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór za usiłowanie kradzieży i udział w pobiciu

Data publikacji 06.04.2018

Policjanci z posterunku w Lesznie zatrzymali dwóch mieszkańców gminy. Obaj usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży roweru wartego tysiąc złotych oraz udział w pobiciu, w wyniku którego pokrzywdzony doznał złamania nogi. Mężczyźni w momencie popełnienia przestępstwa byli nietrzeźwi. Mieli od 1,3 do 1,6 promila alkoholu w organizmie. Prokurator po zapoznaniu się ze sprawą, zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych i świadków.

Dochodziła 20.00, gdy dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia przez świadków dwóch mężczyzn, którzy chwilę wcześniej usiłowali ukraść rower. W wyniku tego czynu pomiędzy stronami doszło do szarpaniny. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego posterunku w Lesznie. W okolicy boiska szkolnego zastali grupę małoletnich osób oraz dwóch mężczyzn, których ujęli.

Jak ustalili funkcjonariusze, do grupy kilku nastolatków podeszło dwóch mieszkańców lesznowskiej gminy, którzy następnie usiłowali ukraść rower należący do jednego z małoletnich pokrzywdzonych. Na to zachowanie zareagowali pozostali świadkowie. Wtedy mężczyźni użyli siły fizycznej, w wyniku czego jeden z 15-latków doznał złamania nogi.

Dzięki postawie małoletnich pokrzywdzonych i świadków, udało im się jednak ująć mężczyzn oraz wezwać policjantów na pomoc. Badanie stanu trzeźwości 24-latków wykazało, że wcześniej spożywali alkohol. Mieli od 1,3 do 1,6 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali Jarosława K. oraz Michała Z.

Obaj usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży roweru wartego  tysiąc złotych oraz udział w pobiciu, w wyniku którego pokrzywdzony doznał złamania nogi. Prokurator po zapoznaniu się ze sprawą, zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych i świadków.

/ego/mb