Policjanci pomogli bezdomnemu mężczyźnie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli bezdomnemu mężczyźnie

Data publikacji 21.03.2018

Dzielnicowi z Pragi Północ po otrzymaniu informacji o mężczyźnie potrzebującym pomocy, niezwłocznie urozpoczęli jego poszukiwania. Prowadzone przez nich działania, we współpracy z policjantami pionu kryminalnego doprowadziły do odnalezienia zmarzniętego 70-latka w jednej z altan. Okazało się, że mężczyzna był bezdomny i miał problemy z poruszaniem się. Mężczyzna został przekazany po opiekę straży miejskiej.

Kilka dni temu do operatora stołecznego stanowiska kierowania dotarła informacja, że na numer alarmowy zatelefonował mężczyzna i poprosił o pomoc. Chwilę potem połączenie zostało zerwane. Mimo wielu prób ponownego nawiązania kontaktu, nie udało się do niego dodzwonić.

Policjanci z północnopraskiej komendy szybko przystąpili do działań. Kryminalni ustalili właściciela telefonu, a dzielnicowi przeszukiwali rejon, w którym mężczyzna mógł przebywać.

Dzięki doskonałej współpracy mundurowych, w jednej z altanek w okolicy ul. Kijowskiej dzielnicowi odnaleźli mężczyznę. 70-letni bezdomny był zmarznięty. W rozmowie z policjantami mężczyzna przyznał się, że ma problemy z samodzielnym poruszaniem się i dlatego zdecydował się poprosić o pomoc. St. sierż. Piotr Ausfeld i st. sierż. Piotr Łupina wezwali na miejsce ratowników, którzy sprawdzili stan zdrowia 70-latka. Ponieważ bezdomny był nietrzeźwy, przekazano go pod opiekę straży miejskiej.

Przypominamy ! Pod numer 112, 997 lub 986 zadzwonić może każdy, kto za miejsce przebywania osób bezdomnych. Wystarczy tylko jeden telefon, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie. Odpowiednie służby zostaną o tym natychmiast poinformowane.

ea/po