Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zatrzymali pasażera, który posiadał marihuanę „na własny użytek”

Data publikacji 14.03.2018

Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację o osobie, która może posiadać środki odurzające. W Płochocinie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata. Podczas interwencji zabezpieczyli susz roślinny należący do pasażera. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana, którą, jak oświadczył 26-latek, posiada „na własny użytek”.

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy w Starych Babicach sprawdzają każdą uzyskaną informację. Tak też było i tym razem, gdy dowiedzieli się o osobach mogących mieć związek z przestępczością narkotykową. Aby to sprawdzić, udali się na teren ożarowskiej gminy. W Płochocinie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata. Wraz z mężczyzną podróżował mieszkaniec powiatu pruszkowskiego.

Podczas interwencji kryminalni zabezpieczyli kilka porcji suszu roślinnego należących do pasażera. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana. Jak oświadczył 26-latek w rozmowie z policjantami, marihuanę posiadał „na własny użytek”. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który następnie usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Teraz za popełnienie przestępstwa odpowie przed sądem. Za ten czyn grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

ego/kp