Wymyślili dług i żądali jego zwrotu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wymyślili dług i żądali jego zwrotu

Data publikacji 14.03.2018

Kryminalni z Bielan zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za wymuszenie rozbójnicze. Koledzy wymyślili sobie rzekomy dług, który musieli oddać dwaj pokrzywdzeni. Wobec 30-latka i 32-latka sąd zastosował areszt na okres 3 miesięcy. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów, wszystko swój początek miało w grudniu zeszłego roku. 30-latek i 32-latek w łatwy sposób postanowili zarobić pieniądze wymyślając rzekomy dług, który mieli oddać dwaj pokrzywdzeni. Mężczyźni zmusili pokrzywdzonych do zastawienia swoich telefonów w lombardzie, a pieniądze za zastaw zabrali. Pokrzywdzeni złożyli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie w komendzie przy ulicy Żeromskiego.

Ustaleniami przebiegu zdarzenia i zatrzymaniem sprawców przestępstwa zajęli się policjanci z referatu dw. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. W ciągu kilku dni ustalili, że czynu tego mógł się dopuścić 30-latek. Mężczyzna został zatrzymany i wówczas usłyszał zarzuty za wymuszenie rozbójnicze. Kilka tygodni później zatrzymany został drugi z mężczyzn. 32-latek również odpowie za wymuszenie rozbójnicze. Wobec obu mężczyzn sąd zastosował areszt na okres 3 miesięcy. Za ten czyn grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ek/ks