Policyjne realizacje i kontrole, wpadli z narkotykami - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne realizacje i kontrole, wpadli z narkotykami

Data publikacji 14.03.2018

W ręce policjantów z Otwocka i Karczewa wpadło czterech mężczyzn w wieku od 20 do 32 lat, którzy ukrywali narkotyki. Zabezpieczono między innymi: kokainę, marihuanę i amfetaminę. Środki odurzające ujawniono w ramach kontroli prowadzonych podczas służby patrolowej i wywiadowczej, a także w wyniku przeszukania mieszkań. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty karne związane z naruszeniem przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie narkotyków grożą im kary do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z otwockiej komendy, komisariatów oraz posterunków, podczas służby patrolowej zawsze zwracają uwagę na nietypowe zachowania osób, które mogą posiadać przy sobie narkotyki. Przez ostatnie dni w policyjnym areszcie przebywało czterech mężczyzn, którym przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających.

Pierwszy w ręce policjantów wpadł 32-letni mieszkaniec Otwocka. Policjanci z zespołu wywiadowczo - interwencyjnego przeszukali jego mieszkanie, odnajdując w nim ponad 8 gramów kokainy oraz pojedyncze porcje marihuany i amfetaminy.

Drugi, 20-letni podejrzany mieszkaniec Otwocka, wpadł podczas kontroli przeprowadzonej przez otwockich patrolowców. Policjanci znaleźli przy nim, ukrytą w bucie – porcję marihuany, kolejną porcję narkotyku znaleziono w jego mieszkaniu.

Kolejnego podejrzanego, 27-latka z gminy Celestynów, namierzyli policjanci z zespołu patrolowo interwencyjnego z Karczewa. Podczas patrolu Celestynowa, skontrolowali oni mężczyznę, który posiadał amfetaminę ukrytą w odzieży.

Czwarty podejrzany, 27-latek z Otwocka, widząc zbliżających się policjantów, odrzucił zawiniątko z folii aluminiowej z zawartością marihuany.

Wszyscy podejrzani zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Przedstawiono im zarzuty posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ks/dn

Ładowanie odtwarzacza...