Zatrzymany na 5 włamaniach, podejrzany o 14 przestępstw - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany na 5 włamaniach, podejrzany o 14 przestępstw

Data publikacji 14.03.2018

Patrolowcy zatrzymali 42-letniego Andrzeja S. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy w momencie, kiedy wyglądał zza budynku i bacznie obserwował okolicę. Chwilę wcześniej, jak zgłosił jeden z mieszkańców, 42-latek miał dopuścić się 5 kradzieży z włamaniem do samochodów. Policjanci odzyskali skradzione radia i inne drobiazgi, a także zabezpieczyli narzędzia, które mogły posłużyć do tych przestępstw. W wydziale mienia śledczy dowiedli, że zatrzymany od początku tego roku najprawdopodobniej jeszcze 9 razy włamał się do samochodów na terenie Pragi Południe. Usłyszał 14 zarzutów, został objęty policyjnym dozorem.

Wszystko działo się przed 2.00 w nocy. Jeden z mieszkańców zatelefonował pod numer alarmowy i powiadomił o prawdopodobnym włamywaczu do pojazdów. Opisał mężczyznę, który kręcił się przy zaparkowanych autach, świecił latarką do wnętrz, łapał za klamki.

Na miejsce natychmiast została skierowana załoga patrolowa. Mundurowi sprawdzili okolicę, podjęli obserwację. W pewnym momencie zauważyli jak zza pobliskiego budynku, mężczyzna odpowiadający podanemu rysopisowi, ciągle wychyla się, obserwuje, po czym się chowa.

Funkcjonariusze zadziałali błyskawicznie. Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że za budynkiem, pod kurtką,w foliowych workach ukrywał swoje łupy, radia i inne drobiazgi z samochodów, a także kominiarkę, rękawiczki i śrubokręt.

42-letni Andrzej S. był już wczesniej zatrzymywany za dokonywanie kradzieży z włamaniem do samochodów. Trafił do policyjknej celi. W wydziale mienia śledczy przyjęli zawiadomienia od właściciceli 5 samochodów, dodatkowo przeanalizowali wcześniejsze podobne zgłoszenia i dowiedli, że zatrzymany od początku tego roku na terenie pragi Południe najprawdopodobniej dopuścił się jeszcze 9 innych kradzieży z włamaniem do pojazdów. W sumie usłyszał 14 zarzutów. W prokuraturze zastosowano policyjny dozór wobec podejrzanego. 

ea/jw

  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną